Likvidácia ploštíc

Čo je to ploštica postelná ?

Ploštica posteľná je oválny hrdzavo - hnedý hmyz s veľkosťou cca 4-8mm. Je to prakticky parazit, ktorý sa živý krvou, vo voľnej prírode ho nenájdete. Na svoju obeť útočí v nočných hodinách, počas spánku hostiteľa. Počas dňa sa ukrýva pri svojom hostiteľovi na teplých a tmavých miestach - matrace , postele, nábytok, za obrazmi, pod tapetami atď. Je odolná, vydrží teploty od -17 °C - do + 49°C.

Samica kladie vajíčka 2 - 5 niekedy až 7 denne, za svoj cca 14 mesačný život ich nakladie zhruba 500. Vajíčka sú lepkavé, samička si ich priliepa na neprístupné tmavé miesta . Pri izbovej teplote 24°C sa z nich cca za 6 - 20 dní vyliahnú 1mm priehľadné nymfy 1. štádia, ktoré sa potrebujú nacicať krvi, aby mohli prejsť do ďalších nymfálnych štádií. Pri priaznivých podmienkach pre plošticu k dospelosti to trvá do 30tich dní. V teplejšom období cicia krv každý druhý až tretí deň, v chladnejšom približne raz do týždňa. Krv cicia tam, kde pokožka je tenšia - krk, oblasť členka , zápästia, ale aj chrbát ruky ... Za 5 -10 minút intenzívneho cicania krvi sa ploštica ukryje a Vám ostávajú svrbivé až bolestivé štípance.

Ako zistím či doma mám plošticu posteľnú ?

V prípade , že na sebe štípance podobné uštipnutiu komárom, ktoré sú svrbivé v blízskej vzdialenosti od seba s najväčšiou pravdepodobnosťou sa práve jedná o plošticu posteľnú. štípance po sa nachádzajú najmä na tenkej koži predovšetkým v oblasti zápästia, predlaktia, členku, chrbte a podobne. AK JE ICH VÝSKYT MINIMÁLNY, JE TAKMER NEMOŽNÉ NÁJSŤ ŽIVÉHO JEDINCA.


Čo robiť ak objavím živú plošticu ?

Je dôležité aby ste sa v žiadnom prípade nesnažili o ich likvidáciu svojpomocne s voľno predajnými prostriedkami, pretože tieto chemické prostriedky sú neúčinné, aj keď výrobca udáva opak. Je nutné privolať odbornú pomoc v čo najkratšom čase, kým sa ploštice nepremnožia.


Čo spôbobujú ploštice ?

Ploštica je druh hmyzu , ktorý sa živí krvou, predovšetkým našou - ľudskou. Ploštica je svetloplachá, preto ju cez deň len tažko násjť, "útočí " hlavne v nočných hodinách a po nasatí krvy ostávajú nepríjemne svrbiace stopy. Jej rozmnožovanie je veľmi rýchle, samička nakladie 5 až 7 vajíčok za deň, za život okolo 500, od vajíčka k vajíčku pri vhodných podmienkach pre ploštice je doba cca 2 mesiace.


Odstránim ich aj sám ?

Na odstránenie ploštích sa v žiadnom prípade neodporúča použiť bežne dostupné prostriedky. Ich použitie zapríčiní väčšiu odolnosť ploštic pro pre profesionálne použitie. Možno zlikvidujete ploštice 1. a 2. štádia ( vyliahnuté ) , ale posilníte dospelé ploštice. A navyše nezlikvidujete vajíčka, ktoré sa po čase vyliahnú a máte problém naspať.


Kde všade mi viete pomosť s odstránením ?

Jednoducho všade na Slovenku, hlavne západ a stred Slovenska. Nevylučujeme pri väčších objektoch aj východne Slovensko.


Budem byť po zásahu v priestoch ?

Použiváme zdraviu neškodné prostriedky , ktoré sú veľmi účinné na ploštice, no na človeka nie sú. Priestor, v ktorý sa ošetrí proti ploštici posteľnej nie je nutné opustiť.


Koľko ma bude stáť likvidácia ploštíc ?

Celková suma za likvidáciu ploštíc závisí od veľkosti objektu, stave zamorenia a množstva použitej chemikálie potrebnej na úplnú likvidáciu ploštíc. Sumu Vám poskytneme telefonicky na základe Vašich informácií.
Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.



Obsah webovej stránky je chránený autorským právom. Akékoľvek použitie obsahu týchto stránok alebo ich častí, hlavne  formou rozmnožovania, rozširovania, spracovania a spojenia s iným dielom je zakázané, s výnimkou užívania pre osobnú potrebu.© 2017 LIKVIDÁCIA PLOŠTÍC  Ing. Patrik Herko - DePra
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky